Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.04.2012 08:51:03

Němečtí pinčové a kříženečkové

něco o pinčích a šeltiích

                                                    

 Německý pinč

 Na svou výšku velmi odvážný pejsek, což je někdy až na škodu, hlavně, když si troufají na větší pesany, než jsou oni sami. Svou smečku chrání a to i za cenu vlastního života, v lepším případě zdraví. Jejich hlasitý projev je pro mnohé odrazující, co jim chybí do výšky, to nahradí právě svým štěkotem. Jsou nedůvěřivý k cizím lidem, kromě své smečky si k tělu málokoho pustí. I přesto se dá vychovat i toto plemeno k obrazu svému, každý pejsek je takový, jakého si rodina vychová. Je to malý pejsek, ale s velkým srdcem - srdcem bojovníka i milovníka.

Šeltie

Šeltie je dlouhosrsté plemeno pracovního pejska. A proč pracovního? Už od svého vzniku byl tento pes veden k práci a to k pasení. Je to nenáročný pejsek co se týká jeho povahy a výchovy, ale v péči o srst je tento pejsek hodně náročný. Pokud chcete mít krásného pejska je nutné každodenní česání a to hlavně v době línání (a těch chlupů, pokud ji máte doma).

Povahou je sice mírně nedůvěřivý, ale kamarádský. Potřebuje hodně pohybu a neustálou činnost (teda jsou i výjimky, ale to v každém plemenu). Výborně se hodí na sport, který se u nás stává populární - agility a taky tanec ze psem.

Šeltie bývá hodně učenlivá a bystrá, ale také neúnavná potvůrka, neustále vyžadující Vaši pozornost. Její štěkot bývá pronikavý a dosti hlučný.

Náš Dasty je jen poloviční šeltie a jeho povaha nás hodně uchvátila. Doporučuji šeltičku lidem s aktivním postojem k sportu, určitě neprohloupíte.

TOPlist